Back
Featured image of post Kukurydziana tarta z meksykańskich farszem

Kukurydziana tarta z meksykańskich farszem

Tarta, mieszanka zapiekanych warzyw z roztopionym serem, to wszystko zrobione na bardzo ossstro... Niebo, a w zasadzie piekło, w gębie. :D

Składniki

Sposób przygotowania

  • Cebulę pokroić w piórka i zeszklić na patelni z odrobiną oleju. Paprykę pokroić w kosteczkę i dorzucić do smażącej się cebuli. Zalać zalewą z pomidorków i dusić 10 mi, aż papryka trochę zmięknie. Dorzucić pomidorki, kukurydzę i fasolę. Doprawić na ostro. Smażyć jeszcze kilka minut. Zestawić z ognia do przestygnięcia.
  • Do miski wsypać mąkę kukurydzianą i pszenną. Dodać szczyptę soli. Wbić jajko i wlać olej. Zamieszać łyżką. Wlać pół szklanki wody i zagniatać. Jeśli ciasto nie będzie dość elastyczne dodać jeszcze wody. Wyrobić gładkie, sprężyste ciast. Podzielić na dwie równe części i uformować kule.
  • Ciasto włożyć na 0,5 godziny do lodówki. Po tym czasie wyjąć jedną porcję ciasta i rozwałkować na kształt okrągłego placka.
  • Formę do tarty nasmarować tłuszczem i obsypać bułką tartą. Wyłożyć formę ciastem. Wstawić do piekarnika rozgrzanego do 200 stopni na 5 min.
  • Po 5 minutach wyjąć blaszkę i na ciasto wyłożyć połowę przygotowanego wcześniej farszu. Na wierzch położyć kilka kawałków szynki i posypać startym serem. Piec 20 minut w 180 st. C. Tak samo postąpić z drugą porcją ciasta i pozostałym farszem.
Przepisy kulinarne