Chatka Puchatka

| 3 komentarze

Share Button

Chatka Puchatka

Chciałabym Wam zaprezentować ciasto z dzieciństwa mojego męża – sernik domek. Jest naprawdę pyszne i niezwykle proste w przyrządzeniu.

Chatka Puchatka

Sposób przygotowania

Krok 1
Galaretkę przygotowujemy wg przepisu na opakowaniu min. 2 godz. wcześniej żeby zdążyła stężeć.
Na folii albuminowej rozkładamy herbatniki w trzech rzędach. Poszczególne rzędy herbatników muszą być od siebie oddalone na ok. 1 cm. Wszystkie herbatniki polewamy niewielką ilością mleka, żeby trochę namiękły.
Krok 2
Żółtka ucieramy z masłem i z cukrem. Do wyrobionej masy dodajemy serki mascarpone, następnie dodajemy napęczniałą już żelatynę (przygotowujemy wg przepisu na opakowaniu)i to wszystko bardzo dokładnie miksujemy. Uzyskaną w ten sposób masę serową będziemy rozkładać na uprzednio przygotowanych herbatnikach. Ja opcjonalnie dodałam jeszcze rodzynki do masy serowej.
Krok 3
Przy wersji z podwójnymi herbatnikami pierwszą cześć masy serowej rozkładamy równomiernie na herbatnikach, na środku kładziemy długi pasek kolorowej galaretki, następnie układamy dwa zewnętrzne rzędy herbatników i to wszystko przykrywamy pozostałą częścią masy serowej.
Krok 4
Teraz kolej na złożenie domku – chwytamy za folię aluminiową i oba brzegi zbliżamy do siebie – docelowo zewnętrzne pasy herbatników spotykają się, przez co uzyskujemy trójkąt równoramienny. Ciasto zawijamy dokładnie w folię aluminiową i odstawiamy do lodówki. Gdy się schłodzi i stężeje, możemy polać je polewą czekoladową.

 

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.6/10 (5 votes cast)
Chatka Puchatka, 9.6 out of 10 based on 5 ratings

3 komentarzy

 1. Wygląda bardzo smakowicie;)

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
 2. Ha! w końcu dowiedziałam się jak to ciasto wygląda. do tej pory było tylko enigmatycznym przepisem w mamy zeszycie. ;D

  VA:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)
 3. To ciacho jest mistrzowskie-polecam:)

  VN:F [1.9.22_1171]
  Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone znakiem *